Παρασκευάς Χρήστος
![Παρασκευάς Χρήστος](https://naimporoume.gr/wp-content/uploads/2019/03/paraskeyas.jpg)
Παρασκευάς Χρήστος
Επιχειρηματίας - Αγρότης
Ονομάζομαι Χρήστος Παρασκευάς. Διαμένω στον Ακροπόταμο και είμαι έγγαμος με τρία παιδιά. Είμαι απόφοιτος Λυκείου και γνωρίζει αγγλικά και Η/Υ, ενώ είναι κάτοχος άδεια ΤΑΧΙ. Διετέλεσα πρόεδρος για εννέα χρόνια στην ποδοσφαιρική ομάδα του ΑΡΗ Ακροποτάμου (Γ΄ Εθνική), Αντιπρόεδρος στην ΕΑΣ Παγγαίου, Γενικός Γραμματέας στην ΕΠΣ Καβάλας και μέλος της διοίκησης της ποδοσφαιρικής ομάδας Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου.